ÇOK AMAÇLI PRATİK EŞYALARI

Bazı eşyalar, normal kullanım amaçları dışında, bizlerin hayatını kolaylaştırmak için vardır. Yeterki, neyi, nerde, ne zaman kullanacağınızı bilin. Gelim sizlere bir kaç pratik örnek verelim.
* Çamaşırları kurutmak için kullandığınız mandalları, taşınırken dökülüp saçılmaması gereken bisküvi, kahve gibi poşetlerin ağzını kapatmak için kullanabilirsiniz.
* Normal şartlarda hijyen için kullanılan sabunun, sıkışan kapıları açabileceğini aklınızda tutun.
* Yeni eşyalarınız gelmeden, soda veya pudra parfümlerden az miktarda halı üzerine serpin ve süpürün. Bu işlem havayı temizler.
* Eski evinizdeki son gecenizde yastık, yorgan gibi bazı malzemlerinize lavanta yağı serpin. Yeni eve taşındığınızda da lavanta yağını ortalığa serpmeniz kendinizi eski düzeninizde hissetmenize yardımcı olacaktır.
* Taşındığınız ya da yolculuğa çıktığınızda, sizin kadar bu olaydan evde sizinle yaşayan kedi, köpek gibi küçük dostlarınız da etkilenirler. Kendilerini güvende hissetmeleri için eski tişörtünüz işe yarayacaktır.
* Taşınmadan önce kendinize mutlaka ısı korumalı çanta alın. Süt, yağ gibi malzemelerinizi birkaç saat bozulmadan saklamak çok işinize yarayacaktır.
* Makyaj malzemeleriniz, kaybetmekten üzüntü duyacağınız takılarınız ve diğer küçük eşyalar için bisküvi kutularını kullanabilirsiniz.
* Taşındığınız ilk gece, yatağı kurma telaşına kapılmamak için, uyku tulumunuzu kolay ulabileceğiniz bir yerde bulundurmak akıllıca olabilir.
* Şişeleri kırılmadan taşımak veya balkon iskemlelerinin toplu kalması için koli bandı yardımınıza yetişecektir.
* Taşınırken el çantanızda not defteri, kalem, iğne, iplik, makas, kağıt havlu, ampul bulundurursanız, acil durumlarda kolilerin içini aramak zorunda kalmazsınız.
* Çatal, bıçak gibi keskin aletleri, mutfak havlularına sararak taşırsanız, kazalardan korunmuş olursunuz.
* Battaniyeler, evde ilk gece işe yarayacağı gibi, halı ve benzeri eşyaların taşınırken zarar görmemesi için üstüne sarılabilirler.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !