Elma sirkesinin saça faydaları, sirkenin saça kullanımı

 

Sirkenin Saça Faydaları oldukça fazla olduğu söylenir . Fakat doğal yöntemlerle üretilmiş ve içerisinde koruyucu madde içermeyen sirkeden bahsediyoruz.

Saç boyası, yeni denediğiniz şampuanın alerjiyle saç derinizde kaşıntı ve kızarıklık sorunu yaşıyorsanız; elma sirkesiyle çözüme ulaşabilirsiniz.

Malzemeler;
*1 su bardağı elma sirkesi,
*2 yemek kaşığı mısır nişastası,

Uygulanışı :Malzemeleri cam bir kâsede karıştırın.Sorunlu bölgeye masaj yaparak sürün.10 dakika bekleyin. Saç türünüze uygun şampuanla yıkayıp durulayın. Kaşıntı sorunu giderilene kadar kürü her gün uygulayabilirsiniz.

Güçlü Saçlar İçin sirke İle Saç Bakımı
Kepek sorununun ortadan kaldırılması ve saça parlaklık kazandırmak için elma sirkesi çok faydalı. Haftada 1 kez uygulayacağınız elma sirkesi kürü; ilk kullanımdan itibaren farkı hissettiriyor.

Uygulama: Duştan Önce saçlarınızı hafifçe ıslatıp elma sirkesini varsa fıs fıs kullanarak saç diplerine ve uçlarına bolca sürüp yedirin. Saçınıza sıcak havlu sarıp yarım saat bekleyin.

Not: Saç derinizdeki şampuan kalıntılarını temizlemek için bol su ile yıkayın sirkeyi bu durumlarda kullanmanıza gerek yok.
 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !