Saç sağlığı için sık sorulan sorulara yanıtlar

 

Çok sık saç taramak saça faydalımı?
Sık saç taramak saçları daha sağlıklı yapar. Saç taramak köklerine masaj etkisi yapar, kan akımını hızlandırır ve saçlarınız daha hızlı, sağlıklı büyür.

Jelatinin ne gibi faydaları var?
Jelatin yemek saçları ve tırnakları güçlendirir. Ayrıca jelatin protein bakımından zengindir ve kollajenden yapıldığı için saçı besler ve uzamasını sağlar.

Saçlarımı yıkadığım su sıcaklığı saç sağlığı için önemlimi nedir?
Soğuk su saçlarınızın daha parlak görünmesini sağlar. Ilık ya da soğuk su ile yıkanan saçlar daha parlak görünür, saç derisinin kepeklenmesini önler.


Beyaz saç koparılınca daha fazla çıkarmı?
Beyaz saçı kopardığınızda yerine iki tane çıkar. Bu doğru değil ama beyazlaşma gördüğünüzde bundan sonra bu saç telinin beyaz çıkacağından emin olabilirsiniz.

Saçlarımı sık kestirirsem daha sağlıklımı olur?
Sık saç kestirmek ya da kestirmemek saçların daha hızlı büyümesini sağlamaz.

Saç uçlarını sık sık kestirmek saçların dökülmesini önelermi?
Saçlarınızı düzenli olarak uçlarından kestirmek saç dökülmesini önlemez.

Bira saça iyi gelirmi?

Bira, kıralan ve kolay taranmayan saçlara çok faydalıdır. Saç diplerini yumuşatır ve güçlendirir.. Saçlarınızı şampuanla yıkadıktan sonra, durulama suyuna az miktarda bira ilave edin. Fakat bu işlemin ardından doğal yollarla kurutun saçlarınızı. Kurutma makinesi kullanmayın.. Bu işlemi haftada iki kez yapabilirsiniz.

Kaç tel saç dükülmesi sorun yaratmaz?

Sağlıklı bir saçta günde 20-25 tel dökülme doğal karşılanmalıdır. Bundan daha fazlası dökülürse mutlaka tedaviye başlamak gerekir.

Saçlarım çok fazla kabarıyor fazla elektirik yüklü olabilirmiyim?

Saç teli kalınlığı, gürlüğü, derisinden çıkış şekli, elektriklenme ve yıkama suyunun sertliği gibi pek çok nedenden dolayı saçlar kabarır. Özellikle kuru ya da karma saçlarda uçlara doğru elektriklenme ve kabarma olur. Kabaran Saçlara Çözüm, kremli şampuan ya da saç kremi kullanmaktır.  

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !