ÜNLÜLERİN SAÇ BAKIM SIRLARI

Ünlülerin, saçlarına, hemen hemen hepimiz hayranızdır. Hep aklımıza, çok pahalı ürünler kullandıkları gelir. ama, durum hiç de öyle değil. Çoğu, doğal ve ekonomik yöntemler sayesinde, harika saçlara sahipler. Ve bu sırlarını da, bizlerle paylaşmaktan çekinmiyorlzr. İşlte, dünyaca ünlü güzel hanımların saç bakım sırları ;
Amanda Sthers ve limon suyu
Son durulamada saçlarına limon suyu sıkan ünlümüz, bu yöntemin sarı saçların rengini koruduğunu ve onlara yumuşaklık verdiğini söylüyor.
Demi Moore ve soğuk su
Esmer oyuncumuz, saçlarını duruladıktan sonra saç pullarının kapanması ve böylece saçının daha az zarar görmesi için, durulamadan sonra çok kısa bir süre saçlarına soğuk su uyguluyormuş.
Gwyneth Paltrow ve zeytinyağı
Ünlü blog'u "Goop”ta zeytinyağını kullanışının inceliklerini anlatan yıldızın sırrı şu: Yarım fincan zeytinyağını saç diplerine ve derisine masaj yaparak uyguluyor ve bir gün boyunca saçlarını yıkamıyor. Ertesi gün saçlarını şampuanladığında solgun saçları hayata dönüyor. Harika değil mi?
Cindy Crawford ve bakım kremleri
Uçak seyahatlerinden önce saç bakım kremi sürüp durulamadığı saçlarla yolculuk eden Cindy Crawford, iniş yaptığı yerde saçlarını yıkadığında saçlarının daha yumuşak ve muhteşem olduğunu söylüyor.
Catherine Zeta-Jones
Korkmayın, alkol problemi yok; sadece saçlarına parlaklık vermesi için bal ve biradan bir maske hazırlıyormuş, hepsi o kadar.
Nicole Kidman ve kızılcık suyu
Avustralyalı önlü aktris, kızıl saçlarının rengini, kızılcık suyunda bulunan doğal kırmızı pigmentlerle koruyormuş.
Angelina Jolie ve talk pudrası
Seksi yıldız, saçlarına hacim katmak için saç köklerine talk pudrası döküp tarıyormuş.
Noémie Lenoir ve yumurta sarısı
Kıvırcık saçlarına zeytinyağı ve yumurta sarısıyla bir maske yapıp; bunu gece boyunca saçlarında tutan yıldız, saçlarının yumuşaklığını bu maskeye borçlu olduğunu söylüyor.
Gisele Bundchen ve nemli topuzu
Şampuan sonrası kullandığı ürünleri, saçından tamamen durulamadığını söyleyen ünlümüz, saçlarında ki renk kaybının azlığını buna bağlıyor.
Scarlett Johansson ve karite yağı
‘Marilyn Monreo’ olduğu dönemde saçının platin rengini korumak için uyguladığı yöntemi hala kullanıyormuş. Bir miktar karite yağını saçlarını şampuanladıktan sonra sürüp bekleten oyuncu, durulamadan sonra saçlarının yumuşacık olduğunu ve rengini uzun süre koruduğunu söylüyor.
Frédérique Bel ve ginseng tozu
Hemen sönen hacimsiz saçları için ginseng suyu kullanan ünlümüz, bu yöntemin saç tellerine kalıcı hacim sağladığını söylüyor.
Anja Rubik ve şampuan sonrası
Saçlarınızdaki azıcık bir şampuan kalıntısı, saçınızın matlaşıp elektriklenmesine yeter de artar bile. Çözümse, saçı durulamaya en az dört dakika ayırmanızdır. Tabii ki saçınız uzadıkça bu süre de artacaktır. Ve sonuç, parmaklarınızın arasından kayıp giden yumuşacık ve parlak saçlar olacaktır.
İnes de la Fressange ve beyaz sirkesi :
Bir şişe suyun içine üç çorba kaşığı beyaz sirke koyun ve şampuanlayıp duruladığınız saça uygulayın. İşte pırıl pırıl saçlar!

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !